Real zgazio Barcelonu na Camp Nou!

Real Madrid je u revanš utakmici polufinala Kupa Kralja ubjedljivo pobijedio Barcelonu sa 1:3 i plasirao se u finale. Prvu priliku je imao Lionel Messi, nakon prodora i pasa Pedra, ali je njegov udarac otišao zamalo pored gola.

U 13. minuti Ronaldo je prevario Piquea, ovaj ga je nepropisno zaustavio u svom kaznenom prostoru i bio je to penal za Real. Portugalac je sam uzeo loptu i sigurno pogodio za 0:1, te na taj način ušao u historiju kao prvi fudbaler u historiji El Clasica koji je postizao golove na šest uzastopnih utakmica na gostujućem terenu, a do ove utakmice taj rekord je dijelio sa Lionelom Messijem.

Pokušala je Barca do isteka prvog poluvremena doći do poravnanja, a najbolju priliku je imao Messi čiji je udarac iz slobodnjaka prohujao pored desne stative.

Igrala se 57. minuta kada je Real izveo sjajan kontranapad, Di Maria je mjastorski izbacio Puyola, njegov šut je odbranio Pinto, ali loptu je odbio samo do Ronalda koji pogađa za velikih 0:2.

Pravu katastrofu Barcelone upotpunio je mladi Varane, koji u 68. minuti glavom pogađa za 0:3, a Barca je ipak preko Jordia Allbe u 89. minutu uspjela postići počasni pogodak za konačnih 1:3. Kraljevi će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Sevilla-Atletico Madrid koji je na programu sutra.

Real Madrid i Barcelona svoj ligaški duel igraju već u subotu na Santiago Barnabeu.