Ronaldo het-trikom srušio Seltu

Kristijano Ronaldo je postigao het-trik u pobjedi protiv Selte od 4:0, kojom je Real Madrid izborio plasman u četvrtfinale španskog Kupa kralja.

Sinoćnji revanš osmine finala protekao je u apsolutnoj dominaciji fudbalera Reala, koji su od početka silovito krenuli da nadoknade minus od jednog gola iz prvog meča (2:1). Posebno raspoložen bio je portugalski napadač, a prvi od tri gola postigao je već nakon tri minuta igre.

Ronaldo je udvostručio prednost “kraljevskog kluba” poslije 20 minuta, ali se činilo da bi gosti iz Viga mogli da se ponadaju iznenađenju kada je Serhio Ramos morao van terena u 72. minutu zbog parnog kartona. Selta, međutim, ne samo da nije uspjela da materijalizuje prednost igrača više, već je u finišu primila još dva gola (Ronaldo u 87. i Kedira u 89. minutu) i zasluženo je eliminisana.

Saragosa je i u revansu bila bolja od Levantea (2:0), pa je prošla dalje ukupnim rezultatom 3:0. Golove su postigli Zukulini u 23. i Montanjes u 60. minutu.

U preostalim revanš utakmicama osmine finala danas se sastaju Hetafe – Atletiko Madrid (prvi meč 0:3), Barselona – Kordoba (2:0) i Betis – Las Palmas (1:1).