Srbija – Hrvatska 1:1 poslije drame

Fudbalske reprezentacije Srbije i Hrvatske igrale su 1:1 na stadionu Crvene zvijezde u kvalifikacionom meču za SP u Brazilu 2014.

Hrvati su poveli golom Mandžukića, izjednačio je Mitrović, prije nego štio su crvene kartone dobili najprije Matić, pa Šimunić.

Hrvati ostaju drugi sa 17 bodova iz 8 utakmica i obezbijedila je bar baraž (Belgija ima 5 bodvova više ako sačuva pobeduu Glazgovu), a Srbija i formalno ne ide u Brazil.

Srbija je dominirala tokom većeg dijela meča, ali je stvorila samo jednu šansu iz igre, kada je Tošić šutirao iskosa u prvom poluvremenu.,

Prekidi su bili naša najbolja šansa, od četvrtog minuta, kada je Mitrović umalo šokirao Pletikosu, do pogotka koji je postigao isti fudbaler.

Mitrović je tokom cijelog meča bio najopasniji po hrvatski gol i propstio je nekoliko prilika da donese i pobjedu nad Hrvatskom.

Na sredini Matić je kontrolisao veliki dio terena, što je kao posljedicu donijelo gotovo potpuno bezopasnu igru Hrvaske u većem dijelu meča. Ulazak Sulejmanija u drugom poluvremenu pomogao je našem timu, jer su njegovi centaršutevi stvorili četiri prilike za gol.

Hrvati su na papiru izašli sa ofanzivnim timom, ali su igrali vrlo defanzivno i rijetko prijetili srpskom golu.

Iz prve ozbiljnije akcije oni su poveli, kada je Srna presjekao dodavanje i psolao fantastičnu asistenciju, a Mandžukić rutinski plasirao pored Stojkovića.

Srbija se brzo vratila pogotkom Mitrovića, ali je odmah zatim ostala sa desetoricom, jer je Brih isključio Matića. Suđenje Nijemca bilo je u najmanju ruku vrlo slabo i nedosljedno tokom svih 90 minuta.

Nekoliko minuta kasnije Šimunić mu nije ostavio mogućnost da izbjegne da ga pošalje u svlačionicu, jer je njegov start na Sulejmanija prebrutalan i za NFL standarde.