Sudijske i igračke greške koštale Arsenal (VIDEO)

Građani su do vodstva došli u 14. minuti, po 13. put ove sezone mrežu je zatresao Aguero. Igrala se 31. minuta kada je na semforu Etihad stadiona stajalo 1:1. Yaya Toure je izgubio jednu loptu na sredini, lopta je došla do Oezila koji je lijepo uposlio Wacotta te je Englez pogodio za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan gol, u 39. minuti mrežu gostiju iz Londona je zatresao Negredo na asistenciju Zabalete.

Već na startu nastavka, tačinije u 50 minuti domaći stižu do trećeg gola. Fernandinho poslije greške igrača Arsenala lijepim udarcem matiro Szczesny i tako postigao svoj prvijenac u dresu Citya. U 59. minuti sudija Atkinson je propustio da dosudi očigledan penal za goste nakon što je Zabaleta igrao rukom, ipak Topnici su se u igru vratili u 63. minuti, odličan gol je postigao Walcott.

Za preostalo vrijeme Pellegrinijevi izabranici su postigli još dva kola. Prvo Sila u 66., a zatim Fernandihno u 88. minuti. Duboko u sudijskoj nadoknadi Mertesacker je smanjio na 5:3. Konačnih 6:3 postavio je Yaya Toure golom iz penala u posljednjoj minuti meča.

Na kraju se može reći zasvim zaslužena pobjeda Manchester Citya koji nastavlja da ”melje” svoje protivnike na domaćem terenu. Bh. reprezntativac Edin Džeko nije ulazio u igru.