U sjajnom susretu na “Bernabéuu” Bayern prošao u finale nakon jedanaesteraca (VIDEO)

Nakon toga je uzvratio i Real preko Benzeme u 57. minuti. Francuz je dobro šutirao iskosa sa desne strana, ali Neuer je dobro intervenisao.

Gomez je mogao riješiti sve dileme oko pobjednika, desetak minuta prije kraja, ali se u petercu Reala nije najbolje snašao pa je propala dobra prilika za Bayern.

U prvom produžetku se nije desilo apsolutno ništa. Tek nekoliko ubačaja sa obje strane, koje su Casillas i Neuer lagano hvatali.

Isto je bilo i u drugom produžetku. Ekipe su se više fokusirale na čuvanje rezultata, pa je nakon 120 minuta igre bilo i dalje 2:1, odnosno 3:3 u ukupnom rezultati, pa su pobjednika ovog polufinalnom duelu odlučivali jedanaesterci.

Igrači Bayerna su bili fokusiraniji u izvođenju jedanaesteraca što im je osiguralo nastup u finalu Lige Šampiona. Ronaldo, Kaka i Ramos su promašili za ekipu Reala, dok je u Bayernu promašio Kross i Lahm.

Penale je otvorio Alaba, koji je preciznim udarcem doveo Bayern u vodstvo. Za Real je u prvoj seriji šutirao Ronaldo, ali je Neuer fantastično odbranio. Gomez je u drugoj seriji također precizno šutirao,  da bi Neuer fantastičnom odbranom penala Kaki donio veliku prednost Bayernu.

Iker Casillas je uzvratio na drugoj strani u trećoj seriji, odbranivši udarac Kroosu, a prvi gol za Real iz penala postigao je Xabi Alonso.

Casillas je potom odbranio i šut Philipa Lahma u četvrtoj seriji, a Ramos je zapucao svoj šut daleko preko gola Neuera.

Schweinsteiger je u petoj seriji sigurnim udarcem donio prolaz u finale Lige prvaka gdje će igrati s Chelseajem!