United poveo u Minhenu, a onda je Bayern počeo da igra… (VIDEO)

Mnogo se očekivalo od sudara Bayerna i Manchester Uniteda, ali prvih 45 minuta na Allianz Areni nikako nije moglo zadovoljiti fudbalske sladokusce.

Bayern je, naravno, dominirao u posjedu lopte, ali to izabranicima trenera Pepa Guardiole nije donijelo mnogo toga.

Naprotiv, Manchester United je bio nešto konkretniji i opasniji, ali se na odmor između dva poluvremena ipak otišlo bez golova.

A, onda, u nastavku je počelo da sijeva.

Manchester United je poveo u 58. minuti utakmice.

Antonio Valencija je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu. Na nju je u punom trku natrčao Patrice Evra i topovskim šutem probio Manuela Neuera.

Međutim, čini se kako je primljeni gol samo naljutio Bavarce, jer je odmah u pohod krenula “kaznena ekspedicija”.

Slavlje navijača Manchester United nije se ni stišalo, a već je bilo 1:1.

Mario Gotze je vratio loptu za Francka Riberya, a ovaj centrirao i u glavu pogodio Marija Mandžukića, koji matira Davida De Geu za izjednačenje rezultata.

Nakon devet minuta Bayern je poveo. Arjen Robben je probio desnu stranu odbrane gostiju i ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, gdje Thomas Muller koristi sporost Nemanje Vidića i pogađa za vodstvo Bayerna.

Bayern je posao završio u 76. minuti. Robben je u svom prepoznatljivom stilu prošao kroz odbranu Uniteda i lijepim šutem matirao španskog golmana na golu Manchester Uniteda za konačnih 3:1.