U dramatičnoj završnici revanša polufinala Kupa Italije Lacio pobijedio Juventus 2:1 i eliminisao ga iz takmičenja.

Lacio je u finalu Kupa Italije, a Juventus završava takmičenje!

“Nebeskoplavi” uspjeli su da pobjede “staru damu” na Olimpiku 2:1 i da se poslije 1:1 iz prvog meča plasiraju u finale nacionalnog kupa.

Sve je riješeno za dva minuta! Vrlo dramatična dva minuta…

Prvo poluvreme proteklo je bez golova. Nije ih bilo sve do 53. minuta kada je Alvaro Gonzales postigao vodeći pogodak za domaći tim. Gol Urugvajca bio je dovoljan za Lacio da se plasira u polufinale. Međutim, drama je tek slijedila.

Juventus nije odustajao. Imao je i pomoć sudija, jer je arbitar Luka Banti bez ikakvog razloga produžio drugi dio za šest minuta.

U drugom minutu nadoknade Arturo Vidal uspio je da izjednači – 1:1. Odbrana Lacija odigrala je vrlo loše kod gola Juventusa. Sve je mirisalo na produžetke, ali samo nešto više od 60 sekundi.

Čim su krenuli sa centra fudbaleri Lacija uspjeli su da postignu novi pogodak preko Serđa Flokarija. Napadač Lacija odlično se snašao poslije prekida, bio je to trenutak odluke. Juventus je uspio da stvori priliku i to odličnu, koju nije iskoristi Klaudio Markizio promašivši gol sa pola metra.

Utakmica je potrajala do 99. minuta, međutim spasa za torinski klub više nije bilo.

Drugi finalista biće poznat tek 14. aprila, kada je na programu revanš između Rome i Intera. “Vučica” ima prednost 2:1 iz prvog meča.