Arsenal učvrstio prvu poziciju, Begović sačuvao mrežu protiv Sunderlanda

Ovo je gostima bio tek drugi poraz u sezoni i tek sedmi priljeni gol za najbolju odbranu lige.

Topnici su bili mnogo bolji rival, a u prvom periodu prvog poluvremena u dva navrata su pogodili stativu gostujućeg gola (Wilshere i Ramsey).

Ipak, njihove promašaje ispravio je Francuz Olivier Giroud u 22. minuti, kada je iskoristio grešku golmana Boruca i loptu poslao u prazan gol.

U nastavku su Sveci pokušali doći do izjednačenja, a Giroud je sa 11 metara postavio konačnih 2:0 u 86. minuti derbija. Prethodno je u šesnaestercu gostiju povučen stoper Topnika Per mertesacker i bio je to čist penal.

Identičnim rezultatom slavio je i Stoke našeg Asmira Begovića protiv Sunderlanda. Naš golman zabilježio je tri odbrane i sačuvao svoju mrežu netaknutom, a Adam i N’Zonzi pogodili su za tek treću pobjedu Stokea. Sunderland je ovim porazom ostao na začelju tabele.