Bajernu dvostruka kruna

Nakon što su proteklog vikenda osvojili njemačko prvenstvo, nogometaši Bajerna u subotu su došli do naslova pobjednika kupa savladavši u finalu RB Lajpcig rezultatom 3:0.

Bavarci su poveli u 29. minuti golom Roberta Levandovskog (Lewandowski), a pobjedu su potvrdili u posljednjih 15 minuta utakmice. Prvo je Kingsli Koman (Kingsley Coman) u 78. povisio na 2:0, a tačku na i postavio je Levandovski svojim drugim pogotkom u 85. minuti.

Za trenera Bajerna Niku Kovača bio je to drugi uzastopni trijumf u njemačkom kupu nakon što je prošle godine osvojio to takmičenje s Entrihtom (Eintracht) iz Frankfurta, a za Bajern je to 19. naslov pobjednika kupa do kojeg je stigao u svom 23. finalu.

RB Lajpcig poražen je u svom prvom finalu u 10-godišnjoj klupskoj historiji.