Barcelona slavila u Leverkusenu, Lyon bolji od APOELA

Nakon pauze od dva mjeseca večeras je prvim mečevima osmine finala nastavljena nogometna Liga prvaka.

Barcelona je gostovala u Leverkusenu i golovima Alexisa Sancheza te Lionela Messija savladala domaći Bayer sa 3:1.  Aktuelni prvaci Evrope u prednost su došli u finišu prvog poluvremena kada je Čileanac postigao svoj prvi pogodak koji je Kataloncima donio prednost.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a na samom otvaranju drugog apotekari su se vratili u igru. U 52. minuti rezultat je na 1:1 poravnaoKadlec, no slavlje domaćih navijača nije se bilo ni smirilo, a gosti su ponovo bili u prednosti.  Naime, samo tri minute kasnije grešku domaće odbrane još jednom koristi Sanchez i tim Josepa Guardiole ponovo vraća na pogodak viška.

Pitanje pobjednika i veliku, gotovo nedostižnu prednost pred revanš na Camp Nou stadionu Barceloni je donio najbolji svjetski igrač Leo Messi dvije minute prije kraja meča.

U drugoj utakmici Lyon je na svom Gerlandu sa minimalnih 1:0 savladao APOEL. Jedini pogodak na utakmici i minimalnu prednost lavovima za revanš u Nikoziji donio je Lacazette u 58. minuti.