Bayern spasio izgubljeno i osvojio Superkup (VIDEO)

Tradicionalni meč, koji se igra od 1972. godine, između osvajača Lige prvaka i Lige Evrope koji se večeras igrao u Pragu, pripao je  Bayernu koji je nakon izvođenja jedanaesteraca savladao Chelsea.

Regularnih 90 minuta završilo je 1:1. Poveo je londonski tim peko Torresa u 8. minuti, da bi Bavarci izjednačili golom Riberyja odmah na početku drugog poluvremena.

S tim rezultatom se ušlo u produžetke u kojima je Chelsea prvi došao u vodstvo.

Pogodio je belgijski reprezentativac Eden Hazard u 93. minutu, da bi Javi Martinez u posljednjim trenucima drugogo produžetka izborio jedanaesterce.

Svi izvođači u prve četiri serije bili su uspješni da bi prvi promašaj, odnosno odbrana Manuela Neuera, stigla u petoj seriji.

Promašio je Romelu Lukaku što je bilo dovoljno za veliko slavlje tima kojeg predvodi Pep Guardiola. Guardioli večerašnja pobeda daje mnogo više na težini zbog toga što mu je s druge strane sjedio Jose Mourinho, ljuti protivnik još iz doba okršaja Reala i Barcelone u Primeri.