Bila je svjetska vicešampionka, a sada radi kao elitna prostitutka

Nekadašnja rumunska gimnastičarka Florica Leonida (27) od profesionalnog se sporta okrenula prostituciji, piše Daily Mail.

U gimnastici je mogla zarađivati nekoliko stotina eura mjesečno, dok joj se zarada u elitnom eskortu penje do 1000 funti po noći. Kaže da je to bio “jedini način da spoji kraj s krajem”.

– Sedmična zarada u Njemačkoj je između 7.000 i 8.000 eura sedmično. Sličan novac se dobije i u Austriji, ispričala je rumunskim medijima.

Polovinu zarađenog novca šalje porodici u Ruminiji, dok sebi najviše kupuje garderobu i troši na režije.

Kako navode rumunski mediji, po noći zna imati po šest klijenata i to u tri različita grada.

Tvrdi da noć zna započeti u Beču, nastaviti u Linzu i na kraju završiti u Villachu.

Leonida je 2002. osvojila četiri medalje na Evropskom juniorskom prvenstvu u Patrasu, među kojima i zlato na gredi, a godinu poslije u ekipnom je takmičenju na seniorskom Svjetskom prvenstvu u Anaheimu također bila srebrna.

Posljednji veliki rezultat 27-godišnjakinja iz Bukurešta ostvarila je prije osam godina u Volosu osvojivši još jedno evropsko srebro, ponovno u ekipnom takmičenju.