Brazilijantno! Karioke najavile kraj jedne velike ere?

Fudbalska reprezentacija Brazila demolirana je Španiju sa 3:0 u finalu Kupa konfederacija.

Brazilci su došli u prednost na samom otvaranju utakmice, tačnije već u drugoj minuti.

Lopta je u petercu Španija došla do Freda, a ovaj ju je uspio poslati iza leđa Ikera Casillasa.

Brazilci su od prvog minuta nametnuli strašan pritisak i bili bolji protivnik od aktuelnog svjetskog i evropskog prvaka.

Međutim, kako je poluvrijeme odmicalo, tako su Španci sve opasnije prilazili golu Julia Cesara.

Najbolju priliku imao je Pedro, kojeg je čudesno pronašao Juan Manuel Mata, ali je nevjerovatnom intervencijom loptu sa gol-linije izbacio David Luiz.

Pred sami kraj prvog dijela, Brazil je povećao vodstvo. Neymar je iskoristio asistenciju Oscara i pocijepao mrežu iza Casillasa za 2:0.

Već u prvoj minuti nastavka, poraz Španije je potvrđen. Hulk je poslao loptu, Neymar je propustio, a Fred neodbranjivo, iz prve, po drugi put na ovom susretu matirao Casillasa.

Jesus Navas u igru je ušao u 52. minuti umjesto Mate, a već u prvom kontaktu sa loptom oboren je, a sudija je pokazao na bijelu tačku, ali Sergio Ramos nije bio precizan.

Noćna mora Španaca nastavljena je u 68. minuti, kada je crveni karton zbog prekršaja nad Neymarom dobio Gerard Pique.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a slavlje u Brazilu moglo je da počne.