Chelsea se u zadnjim minutama spasao ispadanja

Nogometaši Chelsea spasili su se ispadanja iz FA Kupa u zadnjim minutama, dok je drugoligaš Leeds United izbacio Tottenham.

Chelsea se provukao u utakmici 4. kola odigravši kod trećeligaša Brentforda 2:2, a izjednačujući pogodak za branitelje naslova postigao je Fernando Torres u 83. minuti. Brentford je dvaput vodio pogocima Trotte (42) i Forrestera (73), dok je Oscar u 55. minuti postigao prvi zgoditak za Chelsea, koji je ove sedmice ispao u polufinalu Liga-kupa od Swansea. Ponovljena utakmica igrat će se na Stamford Bridgeu.

Za razliku od Chelsea, Tottenham se nije uspio spasiti poraza, a drugoligaš Leeds je kod kuće proslavio ulazak u osminu finala pobjedom 2:1. Domaćini su vodili s 2:0 pogocima Varneya (15) i MacCormacka (50), a Tottenham je uspio samo smanjiti zgoditkom Dempseya (58).

Kasnije igraju trećeligaš Oldham i Liverpool.