City napunio mrežu Wigana, Džeko jedan od strijelaca

U okviru Capital One Cupa Engleske Manchester City večeras je ubjedljivo slavio protiv Wigana rezultatom 5:0.

Strijelci su bili Edin Džeko, Stevan Jovetić i Jesús Navas.

U susretu engleskog Capital One kupa, Džeko je doveo Građane u prednost nakon nešto više od pola sata igre, na asistenciju Fernandinha.

City je bio dominantan u uvodnom dijelu, a Dijamant je imao tri prilike prije gola.

Prvi gol za ekipu sa Etihada postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko u 33. minuti, nakon čega se na listu strijelaca upisao crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić.

Uslijedio je gol Tourea u 76. minuti za 3:0, a potom je mrežu gostiju ponovo zatresao raspoloženi Jovetić.

Konačni rezultat postavio je Navas koji pogađa u 86. minuti za 5:0.

Manchester City – Wigan 5:0 (Džeko 33., Jovetić 60., Toure 76., Jovetić 83. i Navas 86.)