Daleko najbolji na svijetu: Fenomenalni Đoković razbio Nadala i osvojio Australian open

Novak Đoković osvojio je Australian open nakon što je u sjajnom meču savladao drugog tenisera svijeta Rafaela Nadala rezultatom 3:0 u setovima.

Bilo je 6:3, 6:2 i 6:3.

Početak meča protekao je u dominaciji tenisera iz Srbije, koji je prosto letio terenom. To se najbolje vidjelo u rezultatu, s obzirom na to da je Đoković napravio brejk i poveo 3:0.

Ipak, nakon toga dolazi i do buđenja Nadala, koji, i pored toga što je osvojio tri gejma u prvom setu, nije mogao parirati očito danas mnogo raspoloženijem Đokoviću, koji je za samo 36 minuta igre osvojio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu se igralo gejm za gejm, obojica tenisera su držala svoj servis, ali ključni moment se desio u petom gejmu drugog seta, kada svjetski broj jedan pravi brejk, za vodstvo od 3:2.

Nastavio je Đoković dominirati, a do kraja drugog seta napravio je još jedan brejk.

Na kraju je za samo 40 minuta osvojio drugi set rezultatom 6:2.

U trećem setu Đoković je nastavio tamo gdje je stao u prethodna dva, s potpunom dominacijom. Nadal nije imao rješenja za sjajnu igru prvog tenisera svijeta s osnovne linije.

Ključni moment desio se u trećem gejmu kada Đoković pravi opet brejk, koji je do kraja meča sačuvao i sasvim zasluženo osvojio prvi grend slem u sezoni.

Ipak, moglo je biti drugačije da je Nadal iskoristio brejk loptu u petom gejmu, ali zahvaljujući sjajnom servisu, Đoković uspijeva odbraniti prednost i kasnije doći do osvajanja trećeg seta rezultatom 6:3.

Đoković je današnjim trijumfom postao prvi teniser koji je osvojio sedam naslova na Australian openu.

Treba naglasiti da je ovo Novaku 15 osvojeni grend slem i sada je treći na vječnoj listi poslije Federera i Nadala.

Podsjećamo, Federer ima 20 grend slem titula, dok je Nadal sakupio 17.