Dominacija bez kraja: Novak Đoković pobjednik Australian Opena

Prvi set je Đoković više nego ubjedljivo riješio u svoju korist sa 6:1. U drugom setu smo gledali malo više uzbuđenja do rezultata 5.5, kada Đoković pravi brejk i nakon toga svojim servis gejmom set privodi kraju sa 7:5.

Na početku trećeg seta, tensier iz Srbije omdah pravi brejk, ali Murray brzo uzvraća i meč odlazi u tie-break. U tie-breaku bolje se snašao Đoković i slavio sa 7:2, za konačnih 3:0 u setovima.

Nakon današnje pobjede Đoković protiv Murraya u međusobnim duelima ima omjer 22.9.

Ovo je za Đokovića ujedno bila 11. Grand slam titula u karijeri, a šesta na Australian Openu, čime je na početku 2016. godine još jednom pokazao svoju dominaciju, koja je izraženija iz turnira u turnir.