Edin Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome nad Veronom

Roma je zabilježila drugu pobjedu u četvrtom kolu italijanske Serije A, a Rimljani na krilima sjajnog Edina Džeke savladali su Veronu rezultatom 3:0.

Već u 22. minuti Radja Nainggolan doveo je Vučicu u vodstvo udarcem sa distance, a samo dvanaest minuta kasnije kapiten bh. reprezentacije, Edin Džeko, svojim drugim golom u sezoni udvostručio je prednost. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju u glavnom gradu Italije.

U drugom dijelu još bolja igra Vučice koja je postigla još jedan gol, ali je mogla i više.

Nakon tačno sat vremena igre Edin Džeko je svojim drugim golom na ovoj utakmici stavio pečat na rezultat i tako popravio samopouzdanje uoči novog okupljanja reprezentacije BiH. Asistenciju je upisao Aleksandar Kolarov, nekada dugogodišnji saigrač Džeke iz Manchester Cityja.

Nakon četiri kola Roma ima šest bodova, ali i utakmicu manje jer je prošlosedmični duel sa Sampdorijom odgođen. Verona je ostala na svega jednom bodu.