Edin Džeko strijelac u pobjedi Manchester City-a nad Plzenom (VIDEO)

Manchester City je možda i teže nego što se očekivalo, savladao ekipu Plzena na svom terenu u okviru petog kola u grupi D.

Nakon mirnijih prvih 30 minuta uslijedila je bura golova sa obje strane. Prvo je Aguero iz penala u 33′ minuti doveo Građane u vodstvo. Radost gostima pred kraj prvog poluvremena donosi Tomas Horava na asistenciju Kolara u 43′ minuti.

Drugo poluvrijeme bolje otvara City koji je preko Nasria došao do prednosti od 2:1. Nasri je na asistenciju Navas pogodio u 65′ minuti. Radost Građana nije dugo trajala. U 69′ minuti Stanislav Tecl je pogodio na asistenciju Kolara i izjednačio na 2:2

Machester je ponovo poveo i to golom Alvara Negreda koji je ušao u 75′ minutu. Negredu je trebalo svega tri minute da na asistenciju Navasa pogodi za vodstvo Građana. Šlag na tortu i ovjeru pobjede, postavio je naš reprezentativac Edin Džeko koji je u 89′ minutu odlično ispratio centaršut Milnera i pogodio glavom za 4:2

Manchester City i Bayern su odavno obezbjedili nastavak takmičenja i međusobno će odmjeriti snage u posljednjem kolu. Bayern je prvi sa 15 bodova, dok City na drugom ima 12. Na trećem mjestu je CSKA sa tri osvojena boda, dok je posljednjeplasirani Plzen bez osvojenih bodova. Plzen će ugostiti CSKA u narednom kolu.