Evropska liga: Vranješ izborio bod na San Siru, Kvržić strijelac u pobjedi Rijeke

Fudbaleri njemačkog Hoffenheima večeras su upisali svoju prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju Evropske lige, nakon što su s 3:1 na svom terenu savladali turskog viceprvaka Bašakšehir.

Klub iz Sinsheima pitanje pobjednika riešio je u periodu od 52. do 59. minute. Prvo je Hubner pogodio za ekipu našeh Ermina Bičakčića, kojeg zbog povrede nije bilo u sastavu TSG-a, da bi Amiri, sedam minuta kasnije, zabio za 2:0. Demirbay je bio asistent kod oba gola domaćeg sastava. Za 3:0 pogodio je Schulz 15 minuta prije kraja utakmice. Utješni gol za goste postigao je Napoleoni u trećoj minuti sudijske nadoknade. Bh. reprezentativac Edin Višća poraz svog tima odgledao je sa klupe.

Ognjen Vranješ i AEK osvojili su važan bod na gostovanju kod Milana, a rezultat na San Siru nakon posljednjeg sudijskog zvižduka glasio je 0:0.

Domaći poraz Evertona od Lyona rezultatom 2:1 Muhamed Bešić gledao je s klupe za rezervne igrače. Francuski sastav poveo je već u 6. minuti kada je Fekir bio siguran s bijele tačke. Karamele su uspjele izjednačiti 20 minuta prije kraja, ali je Traore pogotkom u 75. minuti susreta Lyonu donio prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Nakon dva poraza do prve “trice” stigla je i Rijeka koja je golovima Gavranovića slavila u gostima kod bečke Austrije rezultatom 3:1. Nekadašnji Zmaj Zoran Kvržić dobio je priliku u posljednjih deset minuta i iskoristio je na pravi način. Golom u trećoj minuti sudijske nadoknade Kvržić je postavio konačnih 3:1.

Moldavski Sheriff Tiraspol upisao je i treći remi u grupi F nakon što je na domaćem terenu remitirao za moskovskim Lokomotivom. Gosti su prvi stigli u vodstvo preko Miranchuka u 17. minuti, da bi Badibanga u 31. postavio konačnih 1:1. Reprezentativac naše zemlje Mateo Sušić odigrao je cijeli meč.