Faktor Ibra presudio Interu: Milan konačno savladao gradskog rivala

Skoro pet godina su navijači Milana čekali na pobjedu nad Interom u prvenstvenim mečevima i došao je momenat da konačno slave.

Derbi dela Madonina pripao je “rosonerima” koji su na krilima Zlatana Ibrahimovića slavili 2:1.

Ibrahimović je bio dvostruki strijelac – iznudio je penal koji mu je odbranio Samir Handanović, nakon toga prikucao loptu u mrežu, a onda se upisao i na asistenciju Rafaela Leaa.

Milan je u 16. minutu vodio 2:0, Inter se vratio u 28. pogotkom Romelua Lukakua i ispostavilo se da je to bilo sve – tim Stefana Piolija je slavio i četvrti put u isto toliko kola Serije A, gradskom rivalu je ovo prvi poraz…

Mogao je realno Inter i da izbjegne taj poraz – Lukaku je dva puta bio blizu izjednačenja, kao i Ašraf Hakimi i Nikolo Barela, ali bila je ovo noć Milana koji je trijumfovao prvi put od januara 2016.

Milan je otvorio sezonu s četiri pobjede prvi put od 1995/96, a Ibra je postao najstariji strijelac u milanskim derbijima.

Istovremeno, Lacio je deklasira u Đenovi – bolja je bila Sampdorija 3:0 golovima Kvaljarele, Augela i Damsgarda.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić se oporavio od povrede i bio je na terenu od 46. minuta.