Francuzi i s igračem manje bolji od Engleza

Fudbalska reprezentacija Francuske u prijateljskoj utakmici na Stade de Franceu nadigrala je Englesku sa 3:2.

Gosti su poveli u devetoj minuti nakon što je Harry Kane pogodio na asistenciju Bertranda, a Trikolori su do poravnanja stigli u 22. miunti kada stoper Barcelone Umititi pogađa za 1:1.

Do kraja prvih 45 minuta domaći fudbaleri su stigli u vodstvo, a strijelac za 2:1 bio je Sidibe.

Već u prvim minutama nastavka viđeno je novo uzbuđenje. Englezi su u 48. minuti stigli do novog izjednačenja nakon što je siguran izvođač najstrožije kazne bio Harry Kane. Penal kojeg je realizovao napadač Tottenhama i engleske reprezentacije dosuđen uz pomoć “video sudije” što je projekat koji FIFA-e testira za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Iako su zbog crvenog kartona Varaena Francuzi ostali s igračem manje, do kraja utakmice uspjeli su postići treći pogodak i slaviti sa 3:2 nakon što je u 78. minuti pogodio Dembele.