Higuain junak večeri: Juventus rutinski protiv Monaca, veliko finale sve izvjesnije!

Velika prednost za Juventus nakon prve utakmice polufinala. Brazilsko-argentinska veza je proradila. Higuain je upisao dva gola, a Alves dvije asistencije što je bilo dovoljno za rutinsku pobjedu Stare dame iz Torina.

Sve je izvjesnije da će u finalu igrati Real Madrid i Juventus.

89′

Miralem Pjanić napušta teren, a u igru ulazi Mario Lemina.

81′

Tomas Rincon dobija priliku da zaigra na kraju utakmice, a iz igre izlazi iskusni veznjak Claudio Marchisio.

77′

Dvostruki strijelac i junak Juventusa Gonzalo Higuain izlazi sa terena, a u igru ulazi Juan Cuadrado.

67′

Valere Germain ulazi umjesto Thomasa Lemara, a u igri je i Joao Moutinho koji je ušao umjesto Tiemouea Bakayoka.

59′

Dani Alves je upisao i drugu asistenciju, a Gonzalo Higuain drugi pogodak.

Junak Juventusa

Juventus u Monacu vodi sa 2-0! Brazilac je hirurški precizno ubacio s desne strane na drugu stativu, a Argentinac je bio brži od Subašića.

54′

Velika šansa za Marchisija, ali Subašić ostavlja Monaco u igri.

47′

Majstor večeras sve brani. Gigi Buffon je zaustavio i treću veliku šansu Kneževa. Falcao izlazi sam na njega, šutira, ali sjajni Gigi rutinski brani.

45′

Počelo je drugo poluvrijeme.

42′

Monaco pokušava kao što je i Barcelona na Nou Campu pokušavala, bezuspješno. Odbrana Juventusa je previše iskusna…

29′

Kontra za Juventus, dupli pas Alvesa i Higuaina i odbrana Monaca je savladana. Higuain je konačno postigao gol u nokaut fazi Lige prvaka.

25′

Pjanić je izveo prekid, lopta je stigla do Higuaina koji je loše zahvatio loptu.

22′

Mbappe ponovo pravi mnogo problema odbrani Juventusa. Ovaj put prolazi po lijevoj strani, oštro ubacuje, ali Barzagli je dobro postavljen. Monaco je sve opasniji. To je evidentno.

18′

Mbappe probija po desnoj strani, oštro ubacuje, ali Chiellini odlično reagira. Još jedna opasna situacija. Falcao šutira glavom, ali Buffon ponovo brani. Korner za Monaco.

16′

Sjajna prilika za Mbappea, najbolja na utakmici. Dirar je probio po desnoj strani, ubacio oštro za Mbappea koji šutira iz neposredne blizine, ali fenomenalni Gigi Buffon iskusno brani.

12′

Pjanić dubinskom loptom otvara Dani Alvesa, koji ubacuje prema Gonazlu Higuainu, ali Argentinac loše reagira u dobroj situaciji.

11′

Glavni sudac večerašnje utakmice je četrdesetogodišnji Španac Antonio Miguel Mateu Lahoz.

10′

Gianluigi Buffon, jedan od najboljih golmana svih vremena večeras igra 100. utakmicu u Ligi prvaka. Legendarni Gigi ima 39. godina i još ne misli stati.

8′

Na početku nema srljanja. Obje ekipe oprezno otvaraju utakmicu.

7′

Iako je zvanično predstavljeno da će Juventus igrati u formaciji 4-2-3-1, čini se da će to ipak biti standardna 3-4-3 gdje obranu drže Barzagli, Bonucci i Chiellini.

1′

Meč je počeo, a sa centra je prva krenula ekipa Juventusa.

UŽIVO

Sve je spremno za početak meča između Monaca i Juventusa. Očekuje nas okršaj mladosti i iskustva, meč dva potpuno različita tima.

Kneževi briljiraju ove sezone, postigli su čak 150 golova u svim takmičenjima ove sezone. Na korak su do titule prvaka Francuske i prekida dugodišnje dominacije Parižana, a u Ligi prvaka su na pragu historijskog uspjeha. Izbacili su zaista teže protivnike, prvo Fenerbahche, pa Villareal, a onda i velikane Manchester City i Borussiju Dortmund.

Juventus, s druge strane, ne zna kako primiti gol. U deset utakmica Lige prvaka primili su samo dva gola. Nevjerovatno zvuči podataka da im Porto i Barcelona u nokaut fazi nisu uspjeli postići nijedan gol.