Inter ispao iz Lige prvaka, Barcelona i Borussia Dortmund idu dalje

Okončano je takmičenje u još tri grupe Lige prvaka, tako da smo saznali učesnike osmine finala najprestižnijeg takmičenja u Evropi.

U velikom derbiju Inter je poražen od Barcelone rezultatom 1:2, tako da su Nerazzurri ostali bez nokaut faze ovog takmičenja.

Iako u kombinovanom sastavu, Barcelona je došla u vodstvo preko Carlosa Pereza u 23. minuti. Do poluvremena Inter je izjednačio golom Romelua Lukakua, ali uprkos velikom broju prilika u nastavku, Milanezi nisu uspjeli do gola za prolaz dalje. Kada su domaći svim silama krenuli naprijed, 17-godišnji Ansu Fati je lijepim golom sa distance riješio stvari, prenosi SCsport.

U istoj grupi Dortmund je na svom terenu slavio rezultatom 2:1 protiv Slavije Prag i tako iskoristio rezultat sa Meazze i prošao u osminu finala.