“Kralj šljake” ponovo trijumfovao: Rafael Nadal 12. put osvojio Rolan Garos

Rafael Nadal je potvrdio dominaciju na Rolan Garosu i po 12. put osvojio titulu. “Kralj šljake” je u današnjem finalu protiv Dominika Tima (Dominic Thiem) izgubio drugi set, ali je onda ubacio u brzinu više i do kraja rutinski slavio 3:1 u setovima (6:3 5:7 6:1 6:1).

Austrijanac je ipak prvi zadao udarac, uspio je napraviti brejk i povesti 4:3, ali do kraja prvog seta nije osvojio nijedan gem i Španac je poveo 6:3.

U drugom setu Tim je bio mnogo sigurniji na svoj servis, a jedan brejk koji je napravio kod rezultata 6:5 bio je dovoljan za izjednačenje u setovima.

Na startu trećeg seta, Nadal osvaja 12 poena u nizu i u samo nekoliko minuta bilo je 3:0 uz dva brejka prednosti. U istom ritmu nastavio je i u narednom periodu, tako da je Tim do kraja seta uspio osvojiti samo jedan gem.

Tim je na startu četvrtog seta prvi imao brejk loptu koju Nadal sjajnim vinerom iz forhenda spašava, a u narednom gemu pravi brejk koji nije ispuštao do kraja meča.

Sjajni Španac je stigao do 12. titule u Parizu, a prvu je osvojio još davne 2005. godine. Tim je i drugu godinu uzastopno poražen u finalu Rolan Garosa.