Kraljevi nisu uspjeli iskoristiti kiks Barcelone

Real Madrid nije uspio iskoristiti današnji kiks Barcelone pred domaćom publikom protiv Celte. Aktuelni prvaci Evrope odigrali 0:0 na gostovanju kod Athletic Bilbaa.

Los Blancosi su utakmicu okončali s deset igrača zbog crvenog kartona kojeg je tri minute prije kraja utakmice dobio kapiten Sergio Ramos.

Sevilla je savadala Deportivo sa 2:0, a Atletico Madrid je na svom Metropolitano stadionu nadigrao Real Sociedad rezultatom 2:1. Pobjednički pogodak za Jorgandžije zabio je francuski napadač Antoine Griezmann u 87. minuti.

Sutra drugoplasirana Valencija igra u gostima kod Getafea, i eventualno pobjedom ima priliku smanjiti smanjiti bodovni zaostatak za vodećom Barcelonom. Katalonci trenutno imaju 36 bodova, pet više od Šišmiša.