Kup kralja kao utjeha fudbalerima Barcelone

Fudbaleri Barcelone osvojili su trofej Kupa kralja nakon što su večeras u finalnom susretu na Vicente Calderon nadigrali Deportivo Alaves rezultatom 3:1.

Lošu sezone Katalonci su tako ipak okončali osvajanjem jednog pehara koji teško da može biti utjeha.

U jednom zanimljivom susretu svi golovi su pali u prvom poluvremenu.

Prvu pravu, veliku, šansu na utakmici imali su fudbaleri Alavesa, no Ibai Gomez je pogodio stativu.

Već u narednom napadu je stigla kazna i to u vidu Lionel Messi koji je Barcelonu doveo u vodstvo u 30. minuti meča. Samo tri minute kasnije Alaves je izjednačio nakon sjajnog gola kojeg je postigao Theo Hernandez.

Ipak, do kraja prvog poluvremena još dvije lopte završile se u mreži Alavesa. Prvoj se Neymar u 45. minuti upisao u strijelca, da bi u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena Paco Alacer pogodio za 3:1, što će se ispotaviti kao konačan rezultat.