La Liga: Barca i dalje maksimalna, 38. hat-trick Messija

Barcelona je u trećem kolu La Lige na Nou Campu rezultatom 5:0 u gradskom derbiju savladala Espanyol. Ovom pobjedom Blaugrana je na pravi način iskoristila novi kiks Reala koji je danas kao domaćin remizirao u susretu sa Levanteom (1:1).

Domaći sastav poveo je u 26. minuti utakmice kada je dodavanje Ivana Rakitića u vodstvo Barcelone pretvorila njena prva zvijezda Lionel Messi.

Samo devet minuta kasnije Argentinac je ponovo bio u centru pažnje. Ovoga puta Paua Lopeza matirao je poslije dodavanja Jordija Albe.

Za 38. hat-trick u dresu Barcelone Messiju je ponovo asistirao Alba, a zanimljivo da je ovim pogotkom argentinski fudbaler stigao Isidra Lángaru i Telma Zarru prema broju prvenstvenih pogodaka koje su postigli Espanyolu. Sada su svi na brojci od 18 golova.

Gerard Pique je u 87. minuti pogodio za vodstvo Barcelone od 4:0, da bi konačnih 5:0 postavio Luis Suarez u 90. minuti nakon asistencije Ousmanea Dembelea koji je tako obilježio svoj debi u dresu katalonskog kluba.

Zahvaljujući pobjedi nad gradskim rivalom Barca je zadržala maksimalni bodovni učinak nakon tri odigrana kola u novoj sezoni La Lige, a hoće li poslije trećeg kola ostati i jedini tim sa stopostotnim učinkom bit će poznato nakon sutrašnje utakmice između Deportivo LaCorune i Real Sociedada.