Liga prvaka: Poker Barcelone i Arsenala, Bayern slavio protiv Atletica, Dynamo deklasirao Bešiktaš

Odigrano je osam utakmica posljednjeg kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

U grupi A već ranije je sve bilo riješeno, a prolazak u osminu finala obezbijedili su Arsenal i PSG.

Topnici su u Baselu pregazili istoimenu ekipu rezultatom 4:1, a centralna figura susreta bio je Perez koji je postigao tri gola. Još se u listu strijelaca upisao i Iwobi. Za Basel gol je postigao Doumbia.

U drugoj utakmici ove grupe Ludogorets je na Parku Prinčeva odigrao 2:2 sa favoriziranim PSG. Strijelci za bugarski tim bili su Misidzhan i Wanderson, dok su za PSG pogađali Cavani i Di Maria.

Iz ove grupe u nokaut fazu idu Arsenal i PSG, dok će Ludogorets u Evropsku ligu.

U grupi B čak tri ekipe su imale šansu da idu u nokaut fazu. Napoli je u Lisabonu savladao domaću Benficu rezultatom 2:1, a strijelci su bili Callejon i Mertens za Napoli, dok je za Benficu pogodio Gimenez.

U drugoj utakmici u Kievu domaći Dinamo demolirao je Bešiktaš rezultatom 6:0. Strijelci za ukrajinski tim bili su redom Besedin, Yarmolenko, Buyalskyy, Sydorcuk i Moraes. Treba naglasiti kako je turski tim dobio čak dva crvena kartona, a ranije su pod tuš morali Beck i Aboubakar.

Iz ove grupe u nokaut fazu idu Napoli i Benfica, dok će Bešiktaš u Evropsku ligu.

U grupi C Barcelona je potvrdila ranije osvojeno prvo mjesto i na Nou Campu deklasirala Borussiju iz M’Gladbacha rezultatom 4:0. Strijelci za Barcu bili su Messi i Arda Turan, koji je postigao hat trick. Bio je ovo 10. gol Lea Messija u ovoj sezoni Lige prvaka.

U drugoj utakmici igranoj na Etihadu Manchester City i Celtic su u ostrvskom derbiju podijelili bodove i igrali 1:1. Celtic je poveo golom Robertsa iz 4. minute, dok su Građani do izjednačenja došli već u 8. minuti kada je Iheanachu pogodio za 1:1.

Iz ove grupe u nokaut fazu dalje ide Barcelona i Manchester City, dok će Borussija iz M’Gladbacha u Evropsku ligu.

I konačno u grupi D igrao se i derbi susret na Allianz Areni gdje je domaći Bayern dočekao viceprvaka Evrope Atletico Madrid i slavio rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Robert Lewandowski u 28. minuti susreta.

U drugoj utakmici ove grupe PSV je na svom stadionu igrao samo 0:0 protiv Rostova.

Iz ove grupe u nokaut fazu idu dalje Atletico Madrid i Bayern iz Minhena, dok će Rostov iznenađujuće u Evropsku ligu.