Ludnica i 10 golova u Madridu, Bejl i Ronaldo ponizili Sevilju!

Fudbaleri Valensije vodili su do 61. minuta protiv Almerije, ali su poraženi sa 2:1 na svom terenu, dok je Valjadolid za 180 sekundi stigao do izjednačenja protiv Real Sosjedada i izvukao bod remijem 2:2.

Sav bijes za neuspjehe ove sezone i posljednji u “El klasiku”, “kraljevski klub” je iskalio nad nedužnom Seviljom, a blistali su Geret Bejl i Kristijano Ronaldo. Šta se sve dogodilo, najkraće opisuje – 10 golova, crveni karton, penali na obje strane i promašen jedanaesterac.

Najskuplji igrač na svijetu se u potpunosti oporavio od povrede, bio je željan igre i najavio je spektakl sa dva pogotka, u 13. i 27. minutu.

Pridružio mu se Ronaldo, postigao ukupno tri gola i prestigao Dijega Koštu na čelu liste strijelaca, da bi gosti iz Andaluzije za dva minuta prije kraja poluvremena smanjili na 3:2 i vratili neizvjesnost.

Da ne bude previše drame u nastavku pobrinuo se pomenuti dubl uz pomoć dvostrukog strijelca Benzeme pa je Sevilja doživjela pravu katastrofu koju je upotpunio Rakitić promašenim penalom i Mbia isključenjem 15 minuta prije kraja.

Bio je to prvi put poslije 46 godina da je na “Santjago Bernabeuu” palo 10 golova na jednom prvenstvenom meču, otkako je Real 1967. deklasirao Sosijedad sa 9:1.

Valensija je vezala i drugi poraz, iako je sve dobro krenulo po Đukićeve izabranike pošto su u 33. minutu dobili jedanaesterac koji je Žonas pretvorio u pogodak i vođstvo domaćeg tima.

Ipak, sve se okrenulo protiv “slijepih miševa”, te u 62. minutu defanzivac Torsiljeri donosi izjednačenje, a onda i totalni šok na “Mestalji” – Vidal Pareu u 69. minutu preokreće rezultat i upisuje tri boda Almeriji koja se sigurno nije nadala ovom ishodu.

Nevjerovatan triler odigrao se na meču Valjadolida i Real Sosjedada gdje je gostujuća ekipa vodila sa 2:0 do 53. minuta, ali onda kreće totalna ofanziva domaćina.

Grizman je u 15. i 53. minutu donio 2:0 Sosjedadu, a Larson u 76. i Gera u 79. minutu postavljaju izjednačenje, nakon čega Valjadolid kreće u totalnu ofanzivu iz koje se rodio penal u prvom minutu nadoknade.

Loptu je namjestio Ebert koji nije bio precizan, pa nije uspio da donese magičan preokret.