Lukaku srušio Barnli, Votford okrenuo Sparse za 4/4

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Barnli na strani sa 2:0, u četvrtom kolu engleske Premijer lige.

Oba gola za ekipu Žozea Murinja na Turf Muru postigao je Romelu Lukaku. Prvi glavom u 27. minutu, posle odličnog centaršuta Aleksisa Sančesa, a drugi uz mnogo sreće i odbijene lopte od Vestvuda.

Trijumf Crvenih đavola mogao je da bude i ubedljiviji, ali je Pol Pogba u 69. minutu bio neprecizan sa penala. Duel Arona Lenona i Markusa Rašforda sudija Mos je okarakterisao kao jedanaesterac, ali je udarac Pogbe zaustavio Džo Hart.

Samo dva minuta kasnije gosti su ostali sa igračem manje. Posle duela Filipa Bredslija i Rašforda, napadač Junajteda je ustao sa trave i uneo se u lice beku Barnlija, zbog čega mu je Mos pokazao direktan crveni.

Engleski reprezentativac je na taj način proveo samo 10 minuta u igri, pošto je ušao sa klupe 61. minutu.

Ipak, to nije uticalo na konačan ishod, pa je Murinjov tim ostvario trijumf posle dva poraza u nizu.

Đavoli su sada 10. na tabeli sa šest poena, dok je Barnli 19. sa bodom.

U drugom meču u istom terminu, Votford je posle preokreta savladao Totenhem 2:1 i sačuvao stoprocentan učinak. Sa druge strane, Spursima je to prvi poraz u Premijer ligi ove sezone.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu i sve su postigli igrači Stršljenova.

Najpre je Abdulaje Dukure postigao autogol u 53. minutu, posle centaršuta Lukasa Mure, da bi Troj Dini u 69. i Kreg Kethart u 76. doneli trijumf domaćem timu. I jedan i drugi pogodak postignuti su glavom, nakon prekida i centaršuteva Hosea Holevasa.

Zanimljivo, ovo je prva pobeda Votforda nad Sparsima kod kuće u PL. U prethodnih pet duela, Totenhem je ostvario dve pobede, a tri puta je bilo nerešeno.

Votford se tom pobedom izdvojio na čelu tabele sa Liverpulom i Čelsijem, a Totenhem je peti sa devet bodova.