Magični Federer spasio sedam meč lopti i izborio polufinale Australian Opena

Roger Federer slavio je u četvrtfinalu Australian Opena protiv Tennysa Sandgrena rezultatom 3:2, po setovima 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 (8) i 6:3.

U prvom setu vidjeli smo mnogo break prilika, gotovo jednu u svakom gemu, ali samo jedan break. Napravio ga je Federer u šestom gemu i na kraju prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu vidjeli smo dva breaka, a oba je napravio Sandgren. Prvi u drugom gemu, a potom i drugi u osmom gemu za 6:2 u drugom setu. Sandgren je identičnim rezultatom u svoju korist riješio i treći set. Opet je Amerikanac breakove pravio u drugom i osmom gemu seta.

Federer je u četvrtom setu spasio tri meč lopte na svoj servis. Kod rezultata 5:4 za Sandgrena, na servis Federera, Amerikanac je imao tri break lopte, ali je Federer uspio spasiti sve i odvesti meč u tie-break. Imao je Sandgren tri vezane meč lopte u tie-breaku, ali ih je Federer spasio i izjednačio na 6:6.

Došao je potom Sandgren do nove meč lopte, ali je Federer spasio i sedmu u ovom duelu i potom došao do prilike da osvoji set. Uspio je Švicarac osvojiti četvrti set pobjedom u tie-breaku rezultatom 10:8 i izjednačiti rezultat u meču na 2:2.

U petom setu Federer je napravio break u šestom gemu i uspio ga je zadržati do kraja. Švicarac je slavio u petom setu rezultatom 6:3 i izborio novo polufinale na Grand Slam turnirima.