Mesi u utrci sa Ronaldom, Milan čekao finiš!

Argentinac sa tri gola presudio Ajaksu koji do pogotka nije mogao ni sa penala. Seltik bolji tim do poslednjih deset minuta na “San Siru” kada je Milan pokazao da je mnogo iskusniji.

628x471Barselona je bez mnogo muke savladala Ajaks, mada nisu blistali. Gosti su se dobro branili, imao je Krkić dobru priliku u prvom delu, ali individualni kvalitet Lea Mesija je presudio.

Argentinac je nakon slobodnog udarca koji je nad njih napravljen iz slobodnjaka savladao Vermera, a u drugom poluvremenu je na asistenciju Busketsa duplirao prednost pa je posle 55 minuta praktično meč u Kataloniji bio rešen.

U 70. minutu upisao se Pike, centaršut Nejmara, štoper Barse se poklonio i dotukao “Kopljanike”. Mesi je do kraja krunisao akciju tima het trikom, a Ajaks nije uspeo da postigne počasni gol sa bele tačke, Sigortson nije uspeo da savlada Valdesa koji je skinuo njegov šut. Prethodno je Maskerano napravio prekršaj nad Sererom.

Imao je Valdes još jednu dobru interveniciju u finišu, a Bojan Krkić nije uspeo da se protiv “svog” kluba upiše u strelce.

Na “San Siru” Milan se mučio, Baloteli i Matri su imali najbolje šanse, ali je Seltik bio opasan u kontri. Imali su jedan indirektan udarac “Kelti”, a u dobroj akciji Stouks je izblokiran u završnici.

U nastavku Škoti bolji, zaledio je srca “Milanista” Samaras nakon kontranapada, malo je nedostajalo da savlada Abijatija.

Braun je bio pred golom Milana, u poslednjem trenutku spašava De Jong. Gosti su bili dosta bolji rival u nastavku.

Ipak, Milan ima nagon za preživljavanjem u ovakvim mečevima. Desetak minuta pre kraja, poslednji od koga bi se to očekivalo, Zapata, uz pomoć Izagirea koga je pogodila lopta uspeva da prevari Forstera.

To je bio početak kraja za Škote, samo četiri minuta kasnije, Muntari je potvrdio pobedu Milana posle udarca Balotelija, odbijenu loptu je Afrikanac sproveo u mrežu.