Milan i Napoli ostvarili nove pobjede, Lazio u posljednjoj minuti stigao do trijumfa

U 2. kolu italijanske Serije A Milan je na San Siru sa 2:1 nadigrao Cagliari.

Rossoneri su rano stigli u vodstvom golom mladog Cutronea u 10. minuti, ali gosti sa Sardinije su u 56. minuti preko Joao Pedra uspjeli poravnati. Ipak, da se ne desi iznenađenje pobrinuo se Suso koji je u 70. minuti iz slobodnog udarca donio pobjedu Milanu.

Iako je Atalanta vodila golom Cristantea na San Paolu, Napoli je u drugom poluvremenu uspio da preokrene golovima Zielinskog, Mertensa i Roga, te tako dođe do druge pobjede u šampionatu.

Senad Lulić je odigrao 61 minutu u pobjedi Lazija na gostovanju protiv Chieva 1:2, dok Riad Bajić nije ulazio u igru u dramatičnom porazu Udinesea na gostovanju protiv novajlije Spala 3:2. Drugi poraz doživjela je Fiorentina, a bodove sa Artemio Franchija odnijela je Sampdorija slavivši sa 1:2.

Rezultati

Milan-Cagliari 2:1 (Cutrone 10’, Suso 70’ / Joao Pedro 56’)
Chievo-Lazio 1:2 ( Pucciarelli 34’ / Immobile 11’, Milinković-Savić 89’)
Crotone-Verona 0:0
Fiorentina-Sampdoria 1:2 (Badelj 50’ / Caprari 32’, Quagliarella 35’)
Napoli-Atalanta 3:1 (Zielinski 56’, Mertens 61’, Rog 87’ / Cristante 16’)
Spal-Udinese 3:2 (Borriello 25’, Lazzari 54’, Rizzo 94’ / Nuytinck 72’, Thereau 88’)