Nevjerovatni Edin Džeko donio odluku o tome ko će biti prvak Engleske (VIDEO)

Nevjerovatni je Džeko nastavio sa čudesnom formom u ovoj godini, te je večeras na Etihadu sa dva gola potopio Aston Villu i doveo City na čelnu poziciju na tabeli uoči posljednjeg kola, sa dva boda prednosti nad drugoplasiranim Liverpoolom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Manchester Citya, ali se Aston Villa uspjela odbraniti, a nervoza se uvukla među navijače na Etihadu.

Međutim, onda je na scenu stupio Edin Džeko.

Dijamant je prvo u 64. minuti kroz noge probacio loptu golmanu tima iz Birminghama za vodstvo Citya, a potom, šest minuta kasnije, pogodio za 2:0.

Do kraja susreta, Stevan Jovetić i Yaya Toure su se upisali u strijelce za konačnih 4:0.

Manchester City u posljednjem kolu na Etihadu dočekuje West Ham i za naslov prvaka Engleske mu je potreban samo bod.