Nezaustavljivi: Manchester City preokretom do 11. pobjede zaredom!

Nova žrtva Manchester Cityja bio je novajlija Huddersfield.

Iako su gubili na poluvremenu, Građani su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist u nastavku i odnijeti cijeli plijen iz Jorkšira. “Terijeri” su poveli u nadoknadi prvog poluvremena bez da su uputili ijedan šut u okvir protivničkog gola!

Poslije centaršuta iz kornera sa desne strane jedan igrač domaćih je bio najviši u skoku, trznuo glavom, lopta je na putu ka golu pogodila Nicolasa Otamendija u glavu, promijenila pravac i završila u mreži – 1:0.

Međutim, samo što je počelo drugo poluvreme City je izjednačio. Raheem Sterling je oboren u protivničkom šesnaestercu, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Sergio Aguero sa ‘kreča’ donio izjednačenje. Kun je pet minuta kasnije mogao da preokrene rezultat, nedugo potom je Sane pogodio prečku, Huddersfild je odolijevao napadima gostiju do 84. minuta kada City uspjeva da “ugura” gol kojim dolazi do vođstva. Jedan igrač Huddersfielda je ušao u šut Agueru, a lopta se odbila do Sterlingove butine i ‘otisnula’ u gol.

Građani su tako 11. prvenstvenom pobjedom u nizu održali osam bodova prednosti u odnosu na najbližeg partioaca i gradskog rivala Mančester Junajted, dok Huddersfild ostaje u sredini tabele.