Pet igrača koji su obilježili večerašnje izdanje Lige prvaka

Xavi Hernandez

Xavi Hernandez zvanično je postao igrač sa najviše utakmica u Ligi prvaka svih vremena.

Xavi je ušao u igru u drugom dijelu susreta PSG-Barcelona (3:2) umjesto Ivana Rakitića što mu je bio 143. nastup u Ligi prvaka. Legendarni Raul Blanco Gonazales odigrao je 142 utakmice.

Iker Casillas je na trećem mjestu sa 140 odigranih utakmica u LP.

Francesco Totti

Francesco Totti postao je najstariji strijelac u Ligi prvaka, nakon što je u 23. minutu utakmice pogodio mrežu Manchester Cityja za konačnih 1:1.

Do sada je taj rekord držao Ryan Giggs.

Jackson Martinez

Jackson Martinez za samo pet minuta zavrijedio je epitet junaka večeri. Sjajni napadač Porta u igru je ušao u 65. minutu utakmice njegovog kluba i Šahtara iz Donjecka.

Do 89. minutu domaći su vodili s 2:0, a onda je na scenu stupio Martinez koji je prvo u 89. minutu pogodio za 1:2, a pet minuta kasnije i za konačnih 2:2.

Nikolai Signevich

Bjeloruski BATE Borisov mnogi su otpisali več nakon debakla u Portugalu u prvom kolu LP (0:6 protiv Porta), no od večeras oni su ponovo u igri. Junak utakmice bio je Nikolai Signevich koji je postigao prvi i namjestio drugi gol svoga tima.

Baskijci su uspjeli smanjiti prednost domaćina na 1:2 do kraja prvog dijela utakmice, no taj se rezultat više nije mijenjao.

Lionel Messi

Messi je Messi. I nije čudo što je upravo Argentinac priskrbio sebi tu čast da bude strijelac 500-tog gola Barce u evropskim takmičenjima.

Bio je to Messijevi 401. gol u profi karijeri, što u dresu Barcelone što u dresu njegove Argentine, no nije puno pomogao Kataloncima u konačnici. PSG je slavio s 3:2.