Philipp Lahm završava karijeru na kraju sezone

Kapiten Bayerna Philipp Lahm je najavio da će na kraju sezone završiti karijeru.

Tridesettrogodišnji Lahm je svoju odluku saopćio nakon pobjede Bayerna nad Wolfsburgom u osmini finala DFB kupa.

“Završit ću karijeru na kraju sezone, mislim da je pravo vrijeme da odem”, jasno je rekao Lahm.

Iskusni nogometaš je potvrdio da neće ostati u Bayernu u bilo kojoj ulozi iako se ranije spekulisalo da će postati sportski direktor.

“Neću preuzeti funkciju sportskog direktora. Odlučio sam da za to nije pravo vrijeme”, dodao je Lahm.

Osim posudbe u Stuttgartu, Lahm je proveo cijelu karijeru u Bayernu te je odigrao više od 500 utakmica u svim takmičenjima. Osvojio je sedam titula prvaka Njemačke, šest DFB kupova i jednu Ligu prvaka.

Također, igrajući za reprezentaciju Njemačke, postao je prvak svijeta u Brazilu 2014. godine.