Ronaldo s Portugalom osvojio i Ligu nacija

Portugal je u finalu Lige nacija pobijedio Holandiju rezultatom 1:0, te je tako jedan od najboljih fudbalera na svijetu, Cristiano Ronaldo, osvojio jop jedan trofej s nacionalnim timom.

Na po─Źetku utakmice nije bilo ve─çih prilika, a u 29. minuti je Jose Fonte ┼íutirao golavom, a Jasper Cillessen je jedva odbranio. Nedugo nakon toga poku┼íao je i Bruno Fernandes. Do kraja prvog dijela mre┼że su ostale mirovati.

Miran je bio i po─Źetak drugog dijela susreta, a onda je Goncalo Gudes sna┼żnim udarcem zatresao mre┼żu Holan─Ĺana za 1:0. Holandija je zaprijetila preko Memphisa Depaya u 65. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Ovo je bio historijski me─Ź, s obzirom da je UEFA Liga nacija novo takmi─Źenje i ovo je prva sezona.