Rusija razbila Saudijsku Arabiju na otvaranju Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Rusije pobijedila je na Lužnjiki stadionu u Moskvi u okviru 1. kola Grupe A Svjetskog prvenstva selekciju Saudijske Arabije rezultatom 5:0.

Domaća reprezentacija je već u 12 minuti stigla u vodstvo kada je Gazinskij sjajno pogodio glavom nakon centaršuta Golovina. Ujedno je to bio prvi gol na ovogodišnjem Mundijalu.

Tri minute kasnije dobru šansu propustio je Džagoev, a Saudijci su prvi put zaprijetili u 21. minuti preko Al Sahlawija.

Rusi su dominirali do odlaska na odmor, a nove dvije dobre prilike propustili su Golovin i Čerišev.

Ipak, rezervista Čerišev se iskupio već u narednom napadu kada je iskoristio dodavanje Zobnina, a onda majstorski prevario dva igrača Saudijske Arabije za 2:0 na poluvremenu.

Al Burayk je u 57. minuti poslao lijep pas prema Aj Jassimu, koji je zakasnio na centaršut pa su Saudijci ostali bez gola u drugom poluvremenu.

Zobnin je u 68. minuti dobro pucao, ali nedovoljno za pogodak, a tri minute kasnije Dzjuba je povećao vodstvo na 3:0 uz još jednu asistenciju danas sjajnog Golovina. Vrijedi istaći da je Dzjuba također meč počeo s klupe za rezervne igrače.

Na 4:0 povisio je odlični Čerišev sjajnim golom s ivice šesnaesterca, a ništa lošiji nije bio gol za konačnih 5:0 koji je postigao fantastični Golovin iz slobodnog udarca.

U drugoj utakmici grupe A sutra se sastaju Urugvaj i Egipat.