Senzacija u Parizu: Manchester eliminisao PSG

Sinoć je odigran uzvratni susret Lige prvaka između PSG-a i Manchester Uniteda, a konačan rezultat je glasio 1:3.

Nakon što je prva utakmica na Old Traffordu završena pobjedom PSG-a sa 0:2, svi su u startu otpisali United pred uzvrat u Parizu.

Međutim u 2. minuti ih je razuvjerio Lukaku pogotkom za rano vodstvo Crvenih đavola.

Da ćemo gledati sjajnu utakmicu potvrdio je i Bernat svega 10 minuta poslije pogotkom na asistenciju Mbappea.

Ipak, gosti iz Manchestera dolaze do novog vodstva u 30. minuti susreta nakon velike greške Buffona koju sjajno koristi Belgijanac Lukaku postigavši svoj drugi gol na utakmic.

Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a pred početak drugog su sve karte bile otvorene.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta mirnije, PSG nije želio srljati, a gosti su čekali šansu iz kontri.

Nije bilo velikih šansi, a kako je utakmica odmicala United je krenuo sve više u napad.

Na kraju se to isplatilo u posljednjim minutama susreta, kada je sudija nakon gledanja VAR-a odlučio dosuditi jedanaesterac za ekipu Manchester Uniteda, zbog igranja rukom mladog Kimpembea.

Penal je realizovao Rashford u 94. minuti susreta za konačnih 1:3, čime je donio senzacionalan prolazak u četvrtfinale Lige prvaka Crvenim đavolima.