Sjajni Shaqiri hat-trickom odveo Švicarsku u osminu finala SP-a (VIDEO)

Švicarci su glavni dio posla protiv Hondurasa završili već u prvih 45 minuta kada su ostvarili prednost 2:0. Oba gola postigao je Shaqiri, u 6. i 31. minuti.

U drugom poluvremenu se nastavilo u sličnom ritmu, a Honduras je već na početku imao dvije dobre prilike za smanjenje rezultata, no u tim trenucima nedostajalo im je koncentracije. Nakon toga, sudija je propustio svirati očiti penal za Honduras.

Ipak, u 71. minuti mrežu su ponovo zatresli Švicarci i to preko večeras odlično raspoloženog Shaqirija koji je svoju igru krunisao hat-trickom, za vodstvo Švicarske 3:0. Za drugi i treći gol asistirao mu je Drmić, dok je kod prvog gola iskoristio dodavanje Lichtsteinera.

Igrači Hondurasa su se trudili doći barem do jednog gola, ali nisu imali sreće, odnosno golman Švicarske Benaglio je sjajno branio večeras. Susret je završen pobjedom Švicarske 3:0, čime je ekipa Ottmara Hitzfelda izborila plasman među 16 najboljih ekipa svijeta.