Švicarska pružila spektakularnu igru i zabila Islandu šest pogodaka

Islanđani su večeras u susretu grupe 2 Lige A djelovali poput kakve amaterske ekipe, ne jedne od defanzivno najorganizovanijih ekipa na svijetu, te mogu biti sretni što kući idu sa samo šest pogodaka u mreži.

U 13. minuti Zuber je pogodio za 1:0, a samo deset minuta kasnije Zakaria je povisio na 2:0. U drugom poluvremenu gosti su u potpunosti podbacili. Najprije je Shaqiri u 53. minuti pogodio iz slobodnog udarca za 3:0, a zatim su Seferović u 67. i Ajeti u 71. minuti postavili konačnih 6:0.

U Ligi B sastali su se Finska i Mađarska, a domaćin je slavio rezultatom 1:0 pogotkom Pukkija iz 7. minute.

Susret Lige D između Bjelorusije i San Marina završen je ubjedljivom pobjedom domaćina rezultatom 5:0. Pogotke za domaćina postigli su Stasevič (4.), Dragun (26. i 87.), Saroka (penal 67.) i Kovalev (90+1.).