Svjetsko prvenstvo 2018: Njemačka u posljednjim sekundama ”srušila” Švedsku

Golom Tonija Krossa u posljednjim sekundama večerašnje utakmice, reprezentacija Njemačke je savladala selekciju Švedske, rezultatom 2:1, u drugom kolu grupe “F”, čime se značajno približila osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA)

Iako je Njemačka imala apsolutnu dominaciju od početka utakmice poslije greške Tonija Krossau 32. minutu susreta Švedska je, ipak, povela. Kross je izgubio loptu na sredini terena, potom je uslijedila brza akcija Švedske, Ola Toivonen se sjajno snalazi u kaznenom prostoru, prima loptu na prsa, a zatim je preko Neuera šalje u mrežu.

Potom nekoliko konkretnih prilika za Njemačku, ali sreća je bila na strani Šveđana, te do odlaska na pauzu između dva poluvremena promjene rezultata više nije bilo.

U drugom poluvremenu Nijemcima su trebala svega dva minuta da izjednače rezultat. Strijelac pogotka bio je Marco Reus. Veliki pritisak Njemačke u nastavku meča, kada se igralo većinom na polovini terena Švedske.

Njemačka u 83. minutu ostaje bez Jerome Boatenga, koji dobija drugi žuti karton, ali i dalje je napadala. Još jedna prilika za ”elf” u sudijskoj nadoknadi utakmice, kada Jonas Brandt sa velike udaljenosti pogađa stativu. I u posljednjim sekundama Kross sjajno šutira i pogađa mali mrežu gola Šveđana za veliko slavlje Nijemaca.

U grupi “F” SP-a danas ranije Meksiko je savladao Južnu Koreju, rezultatom 2:1, te je prvi na tabeli sa šest bodova. Slijede Njemačka sa tri, koliko ima i Švedska, dok je Južna Koreja bez bodova.

U posljednjem trećem kolu sastat će se Meksiko – Švedska, Njemačka – Južna Koreja.