Trijumf Arsenala: Xhaka i Welbeck za samo tri minute srušili Manchester United (VIDEO)

Arsenal je u derbiju 36. kola engleskog Premiershipa savladao Manchester United rezultatom 2:0.
U prvom poluvremenu viđena je otvorena igra na obje strane, a od velikih prilika treba izdvojiti pokušaje Ramseya u 9. i Oxlade-Chamberlaina u 31. za Arsenal, odnosno Martiala u 6. i Rooneya u 32. minuti za United, ali su De Gea i Čech sjajno spašavali svoje golove.

Odluka o pobjedniku pala je na početku drugog poluvremena kada je De Gea morao dva puta po loptu u svoju mrežu u razmaku od samo tri minuta.

Najprije je u 54. minuti Xhaka šutirao sa dvadesetak metara, lopta je skresala Herreru tačno toliko da preleti preko španskog golmana i završi u mreži. U 57. minuti Oxlade-Chamberlain je centrirao, a Welbeck je glavom smjestio loptu u gol gostiju za 2:0.

United se pokušao vratiti u meč, ali Rooney nije imao sreće u dva navrata. U 74. minuti Čech je sjajno odbranio njegov udarac, a u 81. minuti lopta je otišla nekoliko centimetara preko prečke.