U novu sezonu stonoteniski klub “Šar” iz Prizrena ušao samouvjereno (FOTO)

U novu sezonu stonoteniski klub “Šar” ušao samouvjereno, savladavši ekipu “Dardana” iz Kamenice sa 3 – 0.

Feim Rama – Eduard Silova 3:0  (11-7; 11-4; 11-5)
Senad Jusufi – Bardh Hoda 3:0 (11-9; 17-15; 11-4)
Ercan Karabacak – Etnik Krivaca 3:0 (11-5; 11-7; 11-7)

Rezultat izgleda lagan dok je na stolu bilo sve drugačije. Sve je bilo taktički unapred osmišljeno i sve je teklo po planu.

Drugo kolo je obilježeno sa gradskim derbijem a stonoteniski klub “Šar” se sastao sa starim znancima iz stonoteniskog kluba Prizren. Prvi meč je odigrao Feim Rama sa Alimemetom Kačanikuom i pobjedio ga rezultatom 3-0 (11-7; 11-9; 11-9).

Može se reći da meč nije bio nimalo lak, međutim iskusni Rama nije davao nikakve šanse Kačaniku da se domogne bar do jednog seta i odvede meč u nekom drugom pravcu.

Drugi meč su započeli Zećir Aslani i Berkan Bajmak. Sve je nagovještavalo da će favorizovani Berkan Bajmak dobiti meč lagano i izjednačiti rezultat na 1-1, no da se to nebi dogodilo, pobrinuo se Aslani koi je taktički bio spremniji i skoncenrtisaniji u bitnim djelovima meča i tako donio veliki drugi bod za stonoteniski klub “Šar”.

Rezultat po setovima između Zećir Aslanija i Berkana Bajmaka bio je 3 – 0 (11-9; 11-8; 11-6).

Sve je išlo po planu dok nije uslijedila prava drama između Ercana Karabacaka i Fatija Karabacaka gdje se igralo se poen za poen, set za set. Na kraju meč dobija prvak Kosova za kadete Fati Karabacak sa tijesnim rezultatom 3-2 (11-9; 9-11; 14-12; 10-12; 11-9), tako da je smanjio rezultat na 2-1.

Sve je nagovještavalo na pravu dramu, kako i dolikuje jednom derbiju.

Četvrti meč započeli su Berkan Bajmak i Feim Rama. Sve je krenulo po zeljenom planu no u bitnim momentima sreća je bila na strani Bajmaka i tako dobija i drugi bod za Prizren sa rezultatom 3-0 (11-9; 11-8; 11-9).

Pri rezultat od 2-2, posljednji meč su odigrali Zećir Aslani i Alimemet Kacanik. Prvi set dobija ubjedljivo Aslani sa 11-5 dok je u drugom setu potpuno dominirao Alimemet uzvrativči mu istom mjerom i uveo meč u neizvjesnu završnicu.

Treći set se igrao poen za poen ali je set pripao Aslaniju (12-10) dok je u četvrtom setu Aslani potpuno dominirao i tako donio i treii bod za stonoteniski Klub Šar.

Ovom prilikom klub se zahvaljuje firmi “EMA-CERAMICA” iz Ljubižde koja im je obezbjedila adekvatne dresove za klub.