Zmajevi pokazali zube: Džeko sa dva gola srušio Obalu Slonovače (VIDEO)

Safet Sušić odlučio je promijeniti sastav, pa je protiv Obale Slonovače izveo formaciju 4-2-3-1, sa Edinom Džekom isturenim u napadu.

To se pokazalo kao dobitna kombinacija, pa su Zmajevi od prvog sudijskog zvižduka kao osice napadali na zadnju liniju Slonova.

To, međutim, nije značilo da je Obala Slonovače bila bez prilika, pogotovo iz prekida, ali je stoperski par Spahić – Šunjić, uz bekove Kolašinca i Vranješa, te golmana Begovića, odlično odradio posao.

Bosna i Hercegovina je povela u 16. minuti.

Agilni Edin Višća je šutirao, golman Nigerije Bgouhouo je uspio odbraniti njegov udarac, ali je Džeko odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Nažalost, igru je ubrzo zbog povrede koljena morao napustiti Sead Kolašinac, a umjesto njega je ušao Sejad Salihović.

Ipak, to nije poremetilo ritam Zmajeva, koji su nastavili i nakon vodstva sa odličnom igrom.

Takva je situacija na terenu ponovo krunisana u 53. minuti, kada je Džeko prekrasnim golom povisio rezultat na 2:0.

Sušić je nedugo zatim izveo Džeko, a u igru je ušao Vedad Ibišević, dok je umjesto Zvjezdana Misimovića ušao Haris Medunjanin.

Mnogobrojne izmjene na obje strane poremetile su ritam utakmice, pa je i tempo pao, ali to je svakako išlo na ruku Zmajevima.

Kada je u igru ušao Didier Drogba, stvorio je mnogo problema u odbrani Zmajeva, te je u posljednjoj minuti utakmice sjajno izvedenim slobodnim udarcem zatresao mrežu Asmira Begovića za konačnih 2:1.