Bajern rasturio Barcelonu u polufinalu Lige prvaka!

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka minhenski Bajern je na svojoj “Alianz areni” savladao Barcelonu sa visokih 4:0.

Domaćini su poveli u 25. minutu golom Thomasa Mullera, a tim rezultatom su timovi otišli na odmor. Odmah na početku drugog dijela, tačnije u četvrtom minutu nastavka, Bavarci povećavaju vodstvo preko Gomeza.

Arjen Robben povećao je na 3:0 u 73. minutu, a junak Bayerna Thomas Muller u 82. minutu postavlja konačan rezultat utakmice.

Treba reći da je po prikazanoj igri Bajern sasvim zasluženo slavio, a Barceloni tako narednu u srijedu treba pobjeda od najmanje 5:0 za prilazak u finale koje se igra na londonskom Wembleyju.