Real Madrid i Mančester siti ovjerili plasman u četvrtfinale

Real Madrid i Mančester siti pobjedama su ovjerili plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon minimalne pobjede u Bergamu, Real je na stadionu “Alfredo di Stefano” u Madridu savladao Atalantu rezultatom 3:1 i s ukupnih 4:1 izborio plasman u narednu rundu. Mančester siti je istim rezultatom kao u prvom meču (2:0) pobijedio Borusiju Menhengladbah i lakše od očekivanog došao do četvrtfinala.

Za novi trijumf Reala pobrinuli su se Karim Benzema, Serhio Ramos (Sergio) i Marko Asensio (Marco). Kraljevski klub je poveo u 34. minuti, a golu je prethodila velika greška golmana gostiju, koji je ispucao loptu pravo u noge Luki Modriću, a iskusni veznjak je potom sjajno asistirao Benzemi za 1:0.

Prednost Reala udvostručio je Ramos sa bijele tačke u 60. minuti, a ekipa Đan Pjera Gasperinija (Gian Piero) vratila se u meč golom Luisa Murijela (Muriel) sedam minuta prije kraja. Međutim, sve dileme oko pobjednika riješio je Asensijo potvrdivši pobjedu Reala dvije minute kasnije.

Mančester siti je odlično otvorio revanš protiv Borusije i s dva brza gola odredio dalji tok utakmice.

Kevin De Brujne (De Bruyne) je fantastičnim udarcem sa distance u 12. minuti doveo Siti u vodstvo. Šest minuta kasnije Ilkaj Gundoan (Gundogan) je na asistenciju Rijada Mareza (Riyad Mahrez) duplirao prednost “Građana” koji su do kraja meča rutinski sačuvali stečenu prednost i vrlo sigurno potvrdili plasman u narednu rundu nokaut faze.