Barcelona prišla Realu na samo tri boda zaostatka

Stadiona La Romareda bio je domaćin ovoga susreta, a gosti iz Katalonije odnijeli su sva tri boda, pobijedivši sa 1:4. Carlos Aranda doveo je Zaragozu u vodstvo, a igrao se 30 minut. Ipak, to je bilo sve što su domaćini uradili u ovom susretu. Kapiten Barce, Carles Puyol, pogađa u 36. minuti za izjednačenje, a samo tri minuta kasnije, gosti su došli do potpunog preokreta preko Lionela Messija, prenosi Scsport.

Na predah se otišlo minimalnom prednošću Blaugrane, da bi argentinski čarobnjak riješio pitanje pobjednika u 86. minuti sa bijele tačke. U sudijskoj nadoknadi još jedan pogodak za Katalonce, a ovoga puta strijelac je bio Pedro Rodriguez. Ekipa Josepa Guardiole ovom pobjedom je prišla madridskom Realu na samo tri boda.